IPImen ، Firewall ، NGFirewall-UTM، آیپی ایمن، فایروال ایرانی ، فایروال بومی، یوتی ام بومی، یوتی ام ایرانی، فایروال نسل بعدی ایرانی، فایروال نسل بعدی بومی

باگ جدید در گوگل منجر به نشت اطلاعات 52.2 میلیون کاربر شد

اخبار داغ فناوری اطلاعات و امنیت شبکه

به گزارش سایت هکرید، گوگل به دومین باگ مهم در سرویس Google+ خود اعتراف کرد. این باگ سبب شده اطلاعات ۵۲.۲ میلیون کاربر از جمله  مشتریان فاش شود.takian.ir google plus breach shut down

گوگل اعلام کرده باگی در سرویس «گوگل پلاس» سبب شده اطلاعات ۵۲.۲ میلیون نفر از کاربران آن فاش شود و به همین دلیل این سرویس چهار ماه زودتر از موعد تعیین شده، تعطیل می شود. نخست قرار بود گوگل پلاس در ماه آگوست سال ۲۰۱۹ تعطیل  شود اما پس از کشف باگ، این سرویس اکنون در آوریل تعطیل می‌شود.

گوگل در این پست وبلاگی اعلام کرد اطلاعات ۵۲.۲ میلیون کاربر فاش شده است. نام، آدرس ایمیل، شغل و سن کاربران در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است.
این دومین افشای اطلاعات کاربران گوگل پلاس در سال جاری است. در ماه اکتبر نیز این شرکت متوجه یک شکاف امنیتی در پلتفرم شد که منجر به افشای اطلاعات نیم میلیون کاربر شده است.
 باگ اولیه در ماه مارس کشف شد اما تا۶ ماه بعد فاش نشد و همین امر نگرانی هایی را درباره شفافیت به وجود آورده است.

«دیوید تاکر» نایب رییس بخش محصولات گوگل در یک پست وبلاگی نوشت: با کشف باگ جدید تصمیم گرفتیم این خدمت را زودتر تعطیل کنیم. هرچند می دانیم این امر پیامدهایی برای توسعه دهندگان دارد، اما می خواهیم از کاربران خود محافظت کنیم.

به نوشته تاکر آزمایش های معمول سیستم افشای اطلاعات را نشان داد که بین ۷تا ۱۳ نوامبر اتفاق افتاده و پس از آن برطرف شده است. این بدان معناست که توسعه دهندگان طرف سوم احتمالا به مدت ۶ روز به اطلاعات کاربران دسترسی داشته اند. البته گوگل اعلام کرده هیچ شواهدی مبنی بر سوءاستفاده از اطلاعات نیافته است.
تنها نکته امدیوار کننده ایناست که این زخنه امنیتی، اطلاعات مالی و پسوردها را فاش نکرده است.

برچسب ها: افشای اطلاعات کاربران, افشای اطلاعات کاربران گوگل پلاس, گوگل پلاس, Google+, شکاف امنیتی, هکر

چاپ ایمیل